موشن گرافیک چیست و دلایل استفاده از موشن گرافیک

موشن گرافیک چیست و دلایل استفاده از موشن گرافیک

همانطور که قبلا گفتیم ، موشن گرافیک تصاویر کارتونی و متونی هستند که توسط نرم افزارهای مخصوص به حرکت درمی آیند . از این جهت موشن گرافیک بسیار شبیه به انیمیشن است . هرچند این دو بسار متفاوت اند .دلایل بسیاری وجود دارند که موشن گرافیک را از انیمیشن متمایز میکنند .(تفاوت موشن گرافیک و انیمیشن در چیست؟) موشن گرافیک نیز به خودی خود انواع مختلفی دارد . انواع مختلف موشن گرافیک برای هدف های گوناگون استفاده میشوند . در هر صورت در این مطلب میخواهیم به دلایل استفاده از موشن گرافیک برای تبلیغات محصول خود بپردازیم .

دلایل استفاده از موشن گرافیک

نقش رسانه ها در زندگی امروزه غیر قابل انکار است .موشن گرافیک (Motion Graphic) یا به عبارتی گرافیک متحرک ، از به روزترین رسانه های بصری و دیداری است که وظیفه ی انتقال پیام مورد نظر به بهترین و ساده ترین شیوه ممکن را بر عهده دارد .

از ویژگی های موشن گرافیک که آن را از دیگر روش های تبلیغاتی متمایز میکند ، جذابیت دیداری و همچنین انتقال مفاهیم در کوتاه ترین زمان است . موشن گرافیک به دلیل استفاده از رنگ ها و اشکال متنوع و جذاب ، تماشاگران را به راحتی به سوی خود جذب میکند .

همچنین به اشتراک گذاشتن این محتوا به سرعت و با حجم زیادی توسط کاربران به تاثیر گذاری و دیده شدن کسب و کار شما کمک شایانی میکند . قابل به ذکر است که زمان صرف شده جهت طراحی موشن گرافیکِ با کیفیت و جذاب بسیار پایین تر از دیگر سبک های ویدئویی است .

در آغاز ، از موشن گرافیک جهت متحرک کردن لوگو و آرم شرکت ها ،شبکه های تلویزیونی و دیگر رویداد ها استفاده میشد . اما به مرور زمان وسعت استفاده از این سبک ویدئوی تبلیغاتی دوچندان شد و برخی از تکنیک های صنعت سینما ، همانند صداگذاری و موسیقی متن به آن اضافه شد . تمام این ویژگی ها باعث میشوند که موشن گرافیک به عنوان جذاب ترین و موثرترین روش تبلیغات ، جهت جذب هرچه بهتر و سریعتر مخاطب شناخته شود .

موشن گرافیک و جذب مخاطب

چرا سفارش موشن گرافیک ؟

اگر به فکر تبلیغات مجموعه خود بوده باشید ، به طور حتم به ساخت کلیپ تبلیغاتی نیز فکر کرده اید. اما چه چیزی مانع کارفرمایان و رؤسای کسب و کارهای بزرگ میشود ؟ برای فیلم برداری و ضبط یک کلیپ تبلیغاتی هرچند کوتاه ، به مشکلاتی از قبیل یافتن بازیگران مناسب،ست کردن صحنه ی بازی ، نورپردازی مناسب و همچنین امکانات فیلم برداری پیشرفته و با کیفیت نیاز دارید. تمام این موارد به چه چیزی نیاز دارند ؟ مهارت و صرف هزینه ای گزاف !!

بهترین روش برای حل این قبیل مشکلات،سفارش موشن گرافیک و انیمیشن های تبلیغاتی است ! از زمان رواج سریع صنعت موشن گرافیک و تیزرهای تبلیغاتی ، افراد بسیاری به این روش برای معرفی کسب و کار خود روی آورده اند . با سفارش موشن گرافیک میتوانید با صرف هزینه ای بسیار کمتر و همچنین سپری کردن زمانی کوتاه ، کلیپ تبلیغاتی خود را تحویل بگیرید و شاهد تاثیر دوبرابر آن باشید !

5 دلیل استفاده از موشن گرافیک برای معرفی بهتر کسب و کار

همانطور که گفته شد ، کسب و کارهایی که از موشن گرافیک برای تبلیغات خود استفاده میکنند ، بیشتر از دیگران دیده میشوند و درصد موفقیت بسیار بیشتری دارند . هزینه ی کم ، صرف زمان کمتر ، به اشتراک گذاری سریع توسط مخاطب و… از دلایل نام برده توسط صاحبان کسب وکارها برای استفاده از موشن گرافیک هستند.

دلایل متعددی وجود دارند که باعث میشوند انتخاب و سفارش موشن گرافیک تاثیر شایانی جهت جذب مخاطب داشته باشند . به راستی چه چیزی باعث جذب پیش از پیش مخاطب به سمت این نوع تبلیغات میشود ؟

از این دلایل میتوان 5 مورد زیر را نام برد :

1. زنده بودن حرکات و تصاویر :

موشن گرافی ها به دلیل استفاده از رنگ های متنوع ، صداگذاری های جذاب و کاراکترها و تصاویر چشم نواز باعث جذب سریع مخاطب میشوند. استفاده از رنگ های شادی آور و جذاب باعث القای حس نشاط و شادمانی به مخاطب میشوند.

2.موشن گرافیک خاطره انگیز است :

تحقیقات نشان میدهند که افراد ، تصاویر و انیمیشن های جذابی را که با حسی خوب همراه هستند را بهتر به یاد می آورند. استفاده از گرافیک متحرک نه تنها باعث جذب مخاطب میشود ، بلکه ارزش وجودی کسب و کار و نام آن را در خاطر شخص حک میکند.

3.موشن گرافیک با قدرت تخیل همراه است :

همانطور که توضیح داده شد ، موشن گرافیک شامل تصاویر انیمیشنی است که توسط طراح به حرکت درآورده میشوند . به همین دلیل هیچ محدودیتی برای ساخت و به حرکت درآوردن اشکال و کاراکترها نیست. در موشن گرافی شما،همان چیزی به تصویر کشیده میشود که شما میخواهید !

4.موشن گرافیک شانس مشاهده زیادی در اینترنت دارد :

کاربران اینترنت به طور متوسط 19 ساعت در ماه را به مشاهده کلیپ های اینترنتی میپردازند. بنابراین شما با سفارش موشن گرافیک و قرار دادن آن در اینترنت،شانس زیادی جهت دیده شدن دارید.

5.فروش بیشتر :

به طور متوسط کاربران پس از مشاهده یک ویدئو تبلیغاتی درباره یک محصول ، 174% بیشتر تمایل به خرید محصول از خود نشان میدهند .

به همین دلیل با سفارش موشن گرافیک نه تنها شانس دیده شدن محصول شما افزایش میابد، بلکه شانس خریده شدن آن نیز بیشتر است .

چرا باید سفارش موشن گرافی دهیم

به طور خلاصه…

با توجه به مطالب گفته شده ، از دلایل مهم استفاده صاحبان کسب و کارها از موشن گرافیک صرف هزینه کمتر ، صرف وقت کمتر ، تاثیر گذاری بیشتر ، فروش رفتن بیشتر محصول و حک شدن نام برند در ذهن مخاطبان است .

گروه مکس موشن ، با انجام سفارشات موشن گرافیک شما ، دیده شدن نام برند شما را به ارمغان می آورد .

فاطمه فولادکار

نویسنده از: ۱۳۹۸-۰۵-۲۰

دانشجوی کارشناسی مهندسی کامپیوتر.
همواره در تلاش برای یادگیری و رشد و توسعه فردی ?

دیدگاه خود را بنویسید